Патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража вечерва од 18:30 часот е забранет за за сообраќај за тешки товарни возила.Од АМСМ информираат ...
сите 47 | | | прочитана: 24140 | веќе видена

„До овој момент не проработи ТЕЦ Осломеј. Македонија останува зависна од скапиот увоз на струја. Според нашите информации вчера во Осломеј бил лично дитекторот ...
сите 21 | | | веќе видена

Според експертите, растот на цената на струјата е поради нерамнотежата на пазарот, предизвикана со затворањето на нуклеарки во Франција, најголемиот ...
сите 15 | | | прочитана: 256 | веќе видена

Дел од виновите лози во Тиквешко замрзнаа поради ниските температури кои изнесуваа и до минус 18 степени целзиусови во изминатите денови, информираше денеска ...
сите 8 | | | веќе видена

Никој не објаснува во какви размери бил наводниот геноцид врз Албанците и од кого - од српските војски, од бугарските окупатори или од југословенската ...
| | веќе видена

Митко Андреевски е човекот чие врвно достигнување во професионалната кариера е по налог на неговиот претпоставен да врти од службениот телефон и да го ...
сите 5 | | | веќе видена

Проектот „ Historija, Istorija, Povijest – Lessons for today “ (Хисторија, Историја, Повијест – лекции за сегашноста) има за цел да го покрене вниманието, да ...
| | веќе видена

Стручни лица од денеска ќе извршат теренска проверка на виновите лози во Тиквешијата со цел да се утврди состојбата со лозовите насади, по многу ниските ...
сите 7 | | | веќе видена

СДСМ продолжува да манифестира елементарно непознавање за функционирањето на електроенергетскиот систем и односите меѓу сите чинители. Во услови кога Грција, ...
сите 2 | | | веќе видена

Се намалуваат платите иако тулата се продава, реагираат работници од неготинската тулана „8 Ноември”. Велат дека прифаќањето на планот за реорганизација на ...
сите 2 | | | веќе видена

Брачна игра

Според Едвард Олби Режисер: Тони Михајловски Улоги: Џилијан - Весна Петрушевска Џек - Игор Џамбазов „БРАЧНА ИГРА“ МИРИСА НА НЕШТО ЕПТЕН ЛИЧНО Брачна ...

Госпоѓа министерка

Автор: БРАНИСЛАВ НУШИЌ Режисер: НАТАША ПОПЛАВСКА УЛОГИ Весна Петрушевска – Живка Министерка Нино Леви – Вујко Васа Јелена Јованова/Драгана Костадиновска – ...

Водици 2017

По повод денот кој според христијанското предание Св. Јован Крстител го крстил Исус Христос во реката Јордан, традиционално во Охридско Езеро свештениците го ...
 • Ohrid
 • 09:00:00 , 19 Јан, 2017 до 18:00:00 , 19 Јан, 2017
 • МАКЕДОНИЈА - MACEDONIA
 • 94 доаѓаат, 80 можеби
 • Оревокршачка - П.И.Чајковски - Балетска претстава за деца

  Оревокршачка - П.И.Чајковски (Балетска претстава за деца) 21.01.2017 12.00ч. Билетите по цена од 200 денари се во продажба на Билетарница на МОБ 02/ 3118 451, ...

  Monoloc во Епицентар

  Петок, 20 Јануари Monoloc (Official) [Dystopian / Afterlife] https://www.residentadvisor.net/dj/monoloc https://www.monoloc.net/ ...
 • Epicentar, Skopje
 • 23:55:00 , 20 Јан, 2017 до 05:00:00 , 21 Јан, 2017
 • Epicentar
 • 101 доаѓаат, 130 можеби
 • Оревокршачка - П.И.Чајковски (Балетска претстава за деца)

  Оревокршачка - П.И.Чајковски (Балетска претстава за деца) 22.01.2017 12.00ч. Билетите по цена од 200 денари се во продажба на Билетарница на МОБ 02/ 3118 451, ...

  Галија / Стар Град - Пивница

  Спектакуларно ја започнуваме Новата Година во Стар Град - Пивница со добро познатиот EX-YU бенд ГАЛИЈА! На 21.01.2017 (Сабота), ве чекаме на добра свирка која ...
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 21 Јан, 2017 до 03:00:00 , 22 Јан, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 39 доаѓаат, 75 можеби


 • На 16 Јануари