За Славчо Јорданов, сопственик на приватна фабрика за прехранбени производи во Неготино, олеснувањата од четвртиот пакет економски мерки, неговиот бизнис ќе ги ...
| | веќе видена

Пандемијата на ковид-19 која го погоди целиот свет, наметна ново „нормално“ во сите земји. Во обидот да се одржува физичка и социјална дистанца, како една од ...
| | веќе видена

Рано изутринава, околу еден часот по полноќ, во Полициската станица Неготино било пријавено дека во село Пепелиште, неготинско, бил нарушен јавниот ред и мир. ...
сите 5 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, при што регистрирани се 48 нови случаи на Ковид-19, починати се четири лица, а оздравеле 61 пациент, соопшти ...
сите 193 | | | веќе видена

Вчера на регионалниот пат Мушев гроб- Кавадарци возило управувано од А.Р.(20) од Неготино излетало од коловозот. Во незгодата, 17- годишна сопатничка од ...
сите 8 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 3 | | | веќе видена

Реал Мадрид направи комплетен пресврт на „Бенито Вилјамарин“ во Севилја против Бетис, Интер и Фиорентина одиграа уште една вртелешка на меч што имаше неколку ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Тиквешко се краде и од нива, но и се прават измами при посредување за работа во странство. Ова го потврдуваат за МИА од Секторот за внатрешни работи Велес, ...
сите 7 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
| | веќе видена

Промоција на третата збирка поезија „Инкубација на песната“ од Маја Којчева – Величкова ќе се одржи вечер на Спомен костурницата во Неготино. Маја ...
| | веќе видена

Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети. Полицијата ...
сите 7 | | | веќе видена

На 29 Септември