ОВР Неготино до Основното јавно обвинитeлство Кавадарци денеска достави кривични пријави за 22 лица, од кои 20 полнолетни и две деца, што го прекршиле ...
сите 5 | | | веќе видена

На територијата на СВР Велес во кој се вклучени Велес, Кавадарци и Негототино вчерашната бројка на 353 лица во самоизолација под контрола на полицијата денеска ...
сите 9 | | | веќе видена

Поаѓајќи од фактот дека нема поединец или семејства кои не се засегнати од кризата предизвикана поради пандемијата од вирусот COVID – 19 и водејќи се од своето ...
| | веќе видена

Станица за технички преглед и регистрација на моторни возила, PSS (Power Sport System) донираше заштитни маски и средства за дезинфекција за за членовите на ...
сите 5 | | | веќе видена

Сите добиени, официјални резултати од референтната лабораторија за вирусологија во Скопје од направените анализи на медицинскиот персонал во кавадаречката ...
| | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривични пријави против Т. Н. (47) од селоГрад, делчевско, поради постоење основи на ...
сите 5 | | | веќе видена

Градоначалникот на Неготино Тони Делков во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ брифираше за состојбата во општината. -Со цел справување со КОВИД-19 општина ...
| | веќе видена

Германскиот гигант за производство на автомобилска опрема, Дрекслермајер првично најавеното започнување со работа по прекинот од 21.03.2020 година го одлага за ...
сите 3 | | | веќе видена

Од утре се затвораат стоматолошките клиники и ординации – а ќе работат вкупно само 21 служба низ целата држава. Само 3 служби ќе го покриваат цело Скопје. По ...
сите 2 | | | веќе видена

Пандемијата со коронавирусот го победи скоро сектор, па така и младинските фудбалски школи. Фудбалските школи во земјава се обеденија и бараат заедничка помош ...
сите 3 | | | веќе видена

Најдобриот млад научник за 2017 година во државава, Сретен Давидов, и уште еден претприемач од Неготино, Ѓорѓи Манев, во време на коронавирус нудат решение за ...
| | веќе видена

Чума или заразна болест косела низ Тиквешијата неколку пати низ историјата, за МИА потврдува историчарот Петре Камчевски. Според податоците до кои дошол низ ...
сите 4 | | | веќе видена

Седумдесет и девет годишна жена шие заштитни маски и ги подарува. Прва Станковиќ од неготинското село Пепелиште 22 години работела како хигиеничар во ...
сите 2 | | | веќе видена

На 2 Април