Поставените проекции како цел од страна на Левица, полека се остваруваат, изјави вечерва лидерот на ова политичка партија, Димитар Апасиев. За разлика од ...
сите 3 | | | веќе видена

Северна Македонија е умерено подготвена во областа на енергетската политика, постигнат е одреден напредок, особено во усогласувањето со Третиот енергетски ...
сите 9 | | | веќе видена

Првиот круг од локалните избори ВМРО-ДПМНЕ го заврши во вкупно 22 избрани градоначалници. Пет од нив се во големи скопски општини. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за ...
сите 2 | | | веќе видена

Цената на струјата ќе остане иста до крајот на годината, а после тоа доколку има потреба подготвени сме да интервенираме со цел да им помогнеме и на ...
сите 63 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ЈА ПОЧНАА РАБОТАТА ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ СЕ ИЗБРАНИ Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општина Бутел, денеска го доби уверението на ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред три дена најдобриот македонски кикбоксер Димитар Ѓорѓиев по четврти пат се искачи на светскиот врв. Тој на Светското првенство во Италија го освои ...
сите 2 | | | веќе видена

Голем број граѓански организации од целата држава на иницијатива на „Ајде Македонија“ денеска од 10 до 18 часот ќе спроведат национална хуманитарна акција ...
сите 6 | | | веќе видена

ЕДЕН ЧЛЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА Во последно време имаше отворени обиди за политичко влијание врз работата на Комисијата што кулминираше ...
| | веќе видена

Државната изборна комисија ги објави конечните резултати од локалните избори кои се одржаа на 17 октомври. Правото на глас го оствариле 938.631 граѓани, ...
сите 35 | | | веќе видена

За политичарите во кампањата за локалните избори како да не постои Ковид-19. И покрај тоа што на сила и понатаму се мерките за задолжително носење на заштитна ...
| | веќе видена