41-годишник од Битола физички нападнал 21-годишник од Неготино, во Скопје, заради недоразбирање во сообраќајот, информираат од Министерството за внатрешни ...
сите 11 | | | прочитана: 10037 | веќе видена

Исклучително значајна е посетата на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер во нашата држава, бидејќи кој можеше да претпостави дека германски ...
сите 3 | | | прочитана: 4194 | веќе видена

Испораката на топлинска енергија во Скопје ќе продолжи непречено, ветува ЕСМ откако вчера објави дека за цел декември е обезбеден природен гас од „Макпетрол ...
сите 57 | | | прочитана: 3435 | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и со директорот на Национални енергетски ресурси, Бајрам Реџепи ...
сите 15 | | | прочитана: 976 | веќе видена

2 ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска ...
сите 3 | | | прочитана: 493 | веќе видена

Ученици од четврто одделение од основното училиште „Вера Циривири – Трена” ја посетија Општина Карпош во рамки на активностите кои се дел од наставната ...
| | прочитана: 471 | веќе видена

Точно е дека претседателката на Судскиот совет која си даде оставка, Павлина Црвенковска изнесе одредени квалификации за постоење на политички или деловни ...
сите 11 | | | прочитана: 450 | веќе видена

Вечерва во Неготино. Владата нема решение за ниту еден проблем, пишува на својот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Владата не може да ...
| | прочитана: 352 | веќе видена

Само за десет денa од прикажувањето, филмот „Кајмак“, по сценарио и во режија на Милчо Манчевски, го видоа 13.000 гледачи низ цела Македонија. „Кајмак“ наскоро ...
сите 7 | | | прочитана: 263 | веќе видена

15 години затвор доби неготинецот кој крвнички ја претепа партнерката која по неколку дена почина од повредите соопшти Основниот суд од Кавадарци. – Основен ...
сите 6 | | | прочитана: 245 | веќе видена

Нема крај на криминалите и сомнителните зделки во електро енергетскиот систем воден од СДС. Ова е договор тежок 632.000 евра со којшто РЕК Битола набавува од ...
сите 15 | | | прочитана: 189 | веќе видена

Државната администрација денес доби уште една честитка и благодарност за заштедената струја изминативе два месеци. Откако вчера ги пофали министерот за ...
сите 2 | | | прочитана: 173 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ве поканува на регионална средба со градоначалниците и претседателите на советите на општините од Вардарскиот регион, која ќе се одржи на 2.12.2022 ...
сите 5 | | | прочитана: 162 | веќе видена

Ракометарите на Пролет се зацврстија на второто место во својата група од Супер-лигата, откако во денешниот дерби дуел го декласираа Тиквеш со 24-19. ...
сите 2 | | | прочитана: 154 | веќе видена

Со години има проблем со греењето во Инфективното одделение при велешката Општа болница е стар, што е проблем кога ќе падне надворешната температурата. Наместо ...
| | веќе видена

Вкупно 23 барања за остварување на правото на надоместок за попреченост биле одбиени во 10 центри за социјална работа во државава поради условот навршени 65 ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска најави дека повеќе можности за патување на граѓаните со железницата ќе се овозможи со процесот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Домот на културата „Тошо Арсов“ во Виница денеска беше отворена изложба на фотограми од авторот Стојанче Величковски од Крива Папанка, во рамки на ...
| | веќе видена

next