Пандемијата на ковид-19 која го погоди целиот свет, наметна ново „нормално“ во сите земји. Во обидот да се одржува физичка и социјална дистанца, како една од ...
| | прочитана: 13023 | веќе видена

На 19.09.2020 во 13.50 часот во близина на бензинска пумпа на патот Неготино – Демир Капија, патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, ...
сите 2 | | | прочитана: 4979 | веќе видена

Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети. Полицијата ...
сите 6 | | | прочитана: 3790 | веќе видена

Започната е постапка на законски измени и основање фирма со основна главнина од 1 евро, рече министерот за економија Крешник Бектеши најавувајќи ги ...
сите 6 | | | прочитана: 2696 | веќе видена

Борба против сиромаштијата која ги намалува шансите за пристоен живот и на следните неколку генерации, која ги „осудува“ децата и младите на несоодветно ...
сите 3 | | | прочитана: 519 | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со ОВР Неготино, изврши увид на лице место, каде вчера автомобил со скопски ...
сите 23 | | | прочитана: 173 | веќе видена

Промоција на третата збирка поезија „Инкубација на песната“ од Маја Којчева – Величкова ќе се одржи вечер на Спомен костурницата во Неготино. Маја ...
| | веќе видена

Со мала уплата, до голема добивка е најголемиот ќеф за секој обложувач. Тој ќеф викендов го почувствуваа по еден играч од Тетово и Неготино во обложувалниците ...
| | веќе видена