Дванаесет мигранти од Сирија се откриени денеска во возило со француски таблички на автопатот „Пријателство“ во близина на Неготино. Приведени се две лица – ...
сите 17 | | | веќе видена

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против А.Х.(79) од с.Неготино, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со ...
| | веќе видена