И податоците од openfinance го потврдуваат Николоски.После победата на 15 јули на ВМРО-ДПМНЕ, ние ќе ги помагаме и странските и домашните инвеститори, за да се ...
| | веќе видена

Вкупно 78 случаи на Ковид-19 беа регистрирани во текот на вчерашниот ден. Иако бројката е значително помала во однос на претходните недели, сепак надлежните ...
сите 13 | | | веќе видена

Почитувани сограѓани Криминалот, корупцијата, непотизмот и рекетот се појави кои се својствени за СДСМ, ова денеска преку изјава за медиумите го истакна Златко ...
сите 9 | | | веќе видена

Носителот на кандидатската листа на коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2, Оливер Спасовски и претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ, Венко Филипче имаа ...
| | веќе видена

Триесет и двегодишен спортист од Кавадарци е новиот случај позитивен на коронавирус, откриен при скрининг. Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при ...
сите 8 | | | веќе видена

Дваесетгодишник од село Криволак ноќеска, половина час по полноќ, во Полициската станица Неготино пријавил дека кај училиштето во селото бил физички нападнат ...
сите 4 | | | веќе видена

Во нашата програма Обнова на Македонија ветуваме Целосна гасификација на Македонија, поголема искористеност на обновливите извори на енергија, зголемување на ...
сите 9 | | | веќе видена

Подобрена доверливост и квалитет на напојувањето со електрична енергија и зголемена флексибилност во управувањето, а истовремено и намалување на ризиците од ...
сите 3 | | | веќе видена

Пожар избувна попладнево кај неготинската депонија, реагираа од еколошкото здружение ,,Ековита”. Оттаму нагласија за МИА дека иако ветуваат пред сите избори, ...
сите 6 | | | веќе видена

Народот нема повеќе право на грешка. Ова се историски избори, народот ќе каже дали ќе се зацементира бришењето на се што е македонско од оваа марионетска ...
сите 2 | | | веќе видена

На 13 Јули