Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети. Полицијата ...
сите 6 | | | веќе видена

Во периодот од 17 до 18 септември за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита, СВР Велес казни вкупно 38 лица – 21 во Велес, 11 во Кавадарци и шест ...
| | веќе видена

Во тешка сообраќајка вчера на патот Неготино- Демир Капија загина едно лице, а друго е тешко повредено. Според пријавеното во 13.50 часот во близина на ...
сите 2 | | | веќе видена

Пандемијата на ковид-19 која го погоди целиот свет, наметна ново „нормално“ во сите земји. Во обидот да се одржува физичка и социјална дистанца, како една од ...
| | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1.630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаја на Ковид-19. Денеска беа забележани два смртни случаи. Во болнички ...
сите 140 | | | веќе видена

Промоција на третата збирка поезија „Инкубација на песната“ од Маја Којчева – Величкова ќе се одржи вечер на Спомен костурницата во Неготино. Маја ...
| | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со ОВР Неготино, изврши увид на лице место, каде вчера автомобил со скопски ...
сите 23 | | | веќе видена