СКОПЈЕ – Опозиициската ВМРО – ДПМНЕ ќе ги достави конатктите од компаниите преки кои може да се набави и да се испорача гас и мазут во државата а Владата ќе ...
сите 67 | | | прочитана: 28278 | веќе видена

Тоа не е план кој што го зборуваат од Владата, тоа е можност кој што го има РЕК Битола кога би била идеална, они велат со три блока ќе работат. Трите блока, ...
сите 77 | | | прочитана: 28016 | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска се сретна со претставниците на Националната федерација на фармери, која го поттикна ...
сите 5 | | | прочитана: 1872 | веќе видена

Во Подрачната единица за земјоделство, шумарство и водостопанство во Неготино пристигнаа картичките за набавка на гориво за земјоделска механизација, ...
| | прочитана: 504 | веќе видена

Во рамките на денешната посета на Неготино, францускиот амбасадор Сирил Бомбгартнер седна во школска клупа во основното училиште ,,Гоце Делчев” и одговараше на ...
| | веќе видена

Во рамки на проектот „Социјално претприемништво за младинско вработување″ поддржан од Европската Унија, Националниот младински совет на Македонија денерска ...
сите 4 | | | веќе видена