Вкупно 78 случаи на Ковид-19 беа регистрирани во текот на вчерашниот ден. Иако бројката е значително помала во однос на претходните недели, сепак надлежните ...
сите 15 | | | прочитана: 14220 | веќе видена

Ноќеска во полиција било пријавено дека на регионалниот пат село Неготино- автопат, пред Неготинска клучка, автомобил „ауди А8“, со гостиварски регистарски ...
сите 20 | | | прочитана: 12542 | веќе видена

И податоците од openfinance го потврдуваат Николоски.После победата на 15 јули на ВМРО-ДПМНЕ, ние ќе ги помагаме и странските и домашните инвеститори, за да се ...
сите 13 | | | прочитана: 5255 | веќе видена

Дваесетгодишник од село Криволак ноќеска, половина час по полноќ, во Полициската станица Неготино пријавил дека кај училиштето во селото бил физички нападнат ...
сите 4 | | | прочитана: 2079 | веќе видена

Триесет и двегодишен спортист од Кавадарци е новиот случај позитивен на коронавирус, откриен при скрининг. Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при ...
сите 18 | | | прочитана: 1979 | веќе видена

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина. Тие своите изборни програми и денеска ...
сите 13 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Во нашата политичка програма зборуваме за проекти реални. Проекти, реални кои што се од значење во Теарце и во Тетово и во Тимјаник близу Неготино и во ...
сите 2 | | | прочитана: 629 | веќе видена

На веб-страницата на Агенцијата за вработување вчера имаше 4.747 слободни работни места, што е речиси половина од понудата во најдобрите денови. Иако, секогаш, ...
| | прочитана: 306 | веќе видена

Во изминатите 3 години покажавме што значи вистинска грижа за земјоделците и земјоделството. Решен е долгогодишниот проблем на лозарите кои имаа побарувања од ...
сите 7 | | | прочитана: 271 | веќе видена

Во нашата програма Обнова на Македонија ветуваме целосна гасификација на Македонија, поголема искористеност на обновливите извори на енергија, зголемување на ...
сите 9 | | | прочитана: 234 | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМАМЕ ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОД ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани 78 новозаразени со корона вирусот, првпат под доолг период ...
| | прочитана: 227 | веќе видена

На 10 Јули