Македонија отсекогаш можела да се пофали со своите неверојатни таленти кои што ја освојуваат публиката, тука, но и во светот. Музика, филм, театар, спорт - ...
| | веќе видена

Диви свињи ноќе се „вклучија во гроздоберот“ во Тиквешко. Лозари потврдуваат за МИА дека годинава родот од лозјата го делат со шумски животни. Дознаваме дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Пред 13 години цела Македонија и регионот занемеа од веста дека трагично загина Тоше Проески. Деталите од животот на пејачот со ангелски глас и насмевка не ...
| | веќе видена