Пред 13 години цела Македонија и регионот занемеа од веста дека трагично загина Тоше Проески. Деталите од животот на пејачот со ангелски глас и насмевка не ...
| | прочитана: 605 | веќе видена

Македонија отсекогаш можела да се пофали со своите неверојатни таленти кои што ја освојуваат публиката, тука, но и во светот. Музика, филм, театар, спорт - ...
| | веќе видена