Жител на неготинско село, вчера бил приведен бидејќи отишол во домот иако имал судска забрана за тоа поради претходно семејно насилство. За ова денеска ...
сите 17 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 4 | | | веќе видена

Триесет и пет мигранти од вкупно 49 се повредени во синоќешната сообраќајка која се случи на магистралниот пат Гевгелија-Демир Капија на клучката за село ...
сите 19 | | | веќе видена