СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено во зимски услови, пo наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните ...
сите 3 | | | веќе видена

Малолетен кавадарчанец и лице од неготинско село во текот на вчерашниот ден биле приведени поради семејно насилство, информираат од СВР Велес. - Полициски ...
сите 2 | | | веќе видена