Повеќе од 10 пожари остануваат активни и вечерва, но ниту едно населено место не е загрозено, извести директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче ...
сите 362 | | | веќе видена

Двајца возачи, двајца мопедисти и еден велосипедист се тешко повредени во четири засебни сообраќајни несреќи што се случиле во изминативе 24 часа, соопшти ...
сите 14 | | | веќе видена

Лопатарот Мицкоски очигледно решил целосно да ги игнорира пожарите во земјата и да се шета на протоколарни конференции во Англија. Откако на првиот ден од ...
сите 4 | | | веќе видена

На терен делуваат полицискиот и армискиот хеликпотер, а полетаа и два авиони на Дирекцијата за спасување. Побарана е и меѓународна помош за справување со ...
| | веќе видена

Години наназад властите никако не успеваат да се справат со пожарите во летниот период! Лекциите од претходните години ги немаме научено. Само во последнава ...
| | веќе видена

 Детали вторник, 16 јули 2024 Апокалиптични глетки од пожарите во Македонија, додека екипите се на терен и напорно работат на локализирање и гаснење на ...
сите 3 | | | веќе видена

Познати се учесниците на годинашново Државно првенство на Македонија во поединечна конкуренција кај мажите и кај девојките. Шендрит Деари и Стефан Мицов ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

По денешната посета на зоната на пожари во неготинско и средбата со припадниците на Армијата во близина на воениот полигон Пепелиште, попладнево Генералштабот ...
сите 54 | | | веќе видена

Тешки денови живеат жителите на селата под штипската планина Серта: Пиперово, Патрик, Лесковица, Лакавица, Степанци, Суво Грло, Селце, Драгоево, Пенуш, но не ...
| | веќе видена

Претседателката на државата и врховен командат на вооружените сили Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на припадници на Армијата кои помагаат во ...
| | веќе видена

Локализиран е пожар кај неготинското село Црвени Брегови, се следи состојбата на терен, информираше попладнево градоначалникот на Неготино, Горан Стојанов. ...
сите 6 | | | веќе видена

Тука не се вози. Опасно е. Асфалтот жеже под нозете и „меко“ се гази. Само пожарникари и полицајци, а во нивна придружба и нашиот фоторепортер „по службена ...
сите 2 | | | веќе видена

Во 20.50 часот на регионалниот пат Р1 103 Неготино-Штип, кај крстосницаta 20км – Неготино“ преку превојот Серта е нормализиран сообраќајот за сите видови ...
сите 32 | | | веќе видена

next