ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
| | веќе видена

Угостителите тонат во долгови и кредити, немањето веќе услови, можности и начини за задолжувања со цел да ги премостат или одложат финансиските проблеми во кои ...
| | веќе видена

При обид на тројца мигранти да се качат во товарен воз кој вчера сообраќал на релација Гевгелија-Скопје, еден од нив, кој бил од Индија, паднал и се здобил со ...
сите 21 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.616 тестирања, а регистрирани се 908 нови случаи на Ковид-19, пријавени ...
сите 217 | | | веќе видена

МИЦКОСКИ ТВРДИ ДЕКА 20.000 ГРАЃАНИ ИМААТ ПО ДВА МАТИЧНИ БРОЕВИ Џадин Адемовски лицето за кое се тврдеше дека е лажниот идентитет на член на турскатa мафија ...
| | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
| | веќе видена

Против 42-годишен жител на гостиварското село Неготино поднесен е предлог за казна за кривично дело – непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 11 | | | веќе видена

Ниските утрински температури предизвикаа штети кај овошките во Тиквешко, за МИА потврдија од подрачните единици на Агенцијата за поттикнување на развојот во ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за животна средина и просторно планирање ја почна постапката за доделување на средства во вкупен износ од 38.744.498,00 денари на дел од ...
сите 3 | | | веќе видена

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 3 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
сите 5 | | | веќе видена

Стотина добиени државни тендери на роднини, мала конкуренција или фаворизирање на една фирма? Ваков пример имаме со фирмата Друштво за производство, трговија и ...
| | веќе видена

Владата повторно инјектира пари во државната компанија Национални енергетски ресури (НЕР). Комисијата за хартии од вредност за последната седница ја одобри ...
сите 2 | | | веќе видена

На иницијатива на АД Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) денеска во Кавадарци се одржа меѓуинституционален состанок во хидроелектраната Тиквеш во врска со ...
сите 4 | | | веќе видена

next