Едно лице загина, а друго е тешко повредено во несреќа во Неготино. Вчера околу 12.00 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека товарно возило ...
сите 20 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 137 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.Ј.П Македонија пат известува дека почнувајќи од 23.07.2021 (петок), во наредните три ...
сите 2 | | | веќе видена

Од вчера попладне гори депонијата за смет, близу Велес. Облаци чад го прекрија градот, а граѓаните се жалат на мирисот на оган и отежнато дишење. Огнот е ...
| | веќе видена

Граѓанскиот инспекциски совет (ГИС) бара Владата јавно да каже кој е инвеститорот на новата фабрика за отпад во Неготино што е најавена како стратешка ...
сите 12 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата на Република Северна Македонија Душко Арсовски на денешната редовна прес-конференција информираше за заклучоците и одлуките донесени на ...
| | веќе видена