Жител на неготинско село, вчера бил приведен бидејќи отишол во домот иако имал судска забрана за тоа поради претходно семејно насилство. За ова денеска ...
сите 17 | | | веќе видена

„Ние имаме калкулации и го знаеме енергетскиот биланс. Знаеме колку електрична енергија е потребно да се произведе и искористи за регулираниот пазар. Со растот ...
сите 2 | | | веќе видена

-Јас мислам дека ќе имаме многу тешка зима, особено затоа што владата не направи ништо пролетта и летово да се подготви за зимата.Додека, еве од регионот ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски објави повик за јавна и стручна расправа за урбанистичкиот план за подрачја и градби од државно значење за ...
сите 7 | | | веќе видена

Топлото им предизвикува здравствени проблеми, но обврските се неодложни велат граѓаните. Високите температури го намалија движењето низ главниот град. ...
сите 77 | | | веќе видена

Жена со церебрална парализа е изложена подолго време на семејно насилство од сопругот. И по четири месеци под силни закани за нејзиниот живот поради ...
сите 16 | | | веќе видена

Oдделот за внатрешна контрола покренал дисциплинска постапка против тројца полициски службеници од Полициска станица Неготино поради несоодветно извршување на ...
сите 22 | | | веќе видена

Лозари од Тиквешко најавуваат дека претстојниов викенд ќе одржат предупредувачки протест зашто не се задоволни од откупните цени. Протестот, велат, ќе се одржи ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски го објави огласот за распределба на 48 станови со социјалната зграда во Пробиштип. Денеска министерот за транспорт и врски ...
сите 5 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ ЈА СУСПЕНДИРАШЕ РУСКОВСКА Јавниот обвинител во земајва соопшти дека е поведена дисциплинска постапка за утврдување одговорност на тројца јавни ...
| | веќе видена

Неготинската библиотека поттикнува и наградува едукативни приказни напишани од деца, информираа денеска од градската библиотека „Страшо Пинџур“. -Имаме нова ...
| | веќе видена