ЈП „Стрежево“-Битола, концесионер на истоимената вештачка акумулација, заедно со претставници од репроцентар „Акватика“ од Неготино и членови на Здружението на ...
сите 3 | | | веќе видена

Седим пред некој дн со еден класичен ВМРО-вец и уште покласичен СДСМ-овец и им викам: „И да собирам и да ве ваѓам, со вас двајца све ми излага нула“. И одма се ...
| | веќе видена

Сатиричната емисија „Фчерашни Новости“ објави видео скеч во кој вели дека во Неготино ќе се отвора еден од 14-те ветени базени од страна на Владата и ...
| | веќе видена