Градоначалникот на Неготино Тони Делков во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ брифираше за состојбата во општината. -Со цел справување со КОВИД-19 општина ...
| | веќе видена

Наместо пари за стопанството и за борба против пандемијата со корона, има пари само за клиентелата на СДСМ во поранешното СЈО, вели генералниот секретар на ...
сите 3 | | | веќе видена

ЈЗУ Здравствен дом Неготино денеска го известува населението од општините Неготино и Демир Капија, дека во континуитет ќе ги снабдува пациентите со инсулинска ...
сите 2 | | | веќе видена

Најдобриот млад научник за 2017 година во државава, Сретен Давидов, и уште еден претприемач од Неготино, Ѓорѓи Манев, во време на коронавирус нудат решение за ...
| | веќе видена